Mutlu ilişkinin sırlarından biri olabilir! Ayda kaç kere seks yapmalısınız uzman isim açıkladı! Bu sayıyı tutturamayan yandı

Mutlu ve sağlıklı bir cinsel ilişkinin önemli pek çok unsuru bulunmaktadır. Bu unsurların başında şüphesiz partnerinizle içerisinde bulunduğunuz uyum olmaktadır.

Her konuyu açık bir şekilde konuşabildiğiniz, birbirinize sınırlarınızdan ya da keyif aldığınız noktalardan bahsetmeniz mutlu bir ilişki içerisinde olmanıza yardımcı olacaktır.

Tüm bu hususların yanı sıra, yapılan araştırmalar sonucunda cinsel ilişkinin sayısının da önemli olduğu ve sağlıklı bir cinsel ilişkinin temellerini oluşturduğu ortaya çıktı.

İşte sağlıklı bir cinsel ilişki için dikkat edilmesi gerekenler…İngiltere’de gerçekleştirilen anket sonucunda sağlıklı bir cinsel hayatın olmazsa olmazları arasında önemli bir detay ortaya çıktı.

Uzun soluklu ve keyifli bir cinsel hayatın en önemli unsurlarını belirleyebilmek için en az 10 yıldır aktif cinsel ilişki yaşayan çiftlere birkaç soru yöneltildi.

Yöneltilen soruların sonucunda uzun ve sağlıklı bir ilişki için çiftlerin ayda ortalama 7 kez cinsel ilişki yaşadıkları tespit edilirken, önemli olanın sayıdan ziyade alınan keyif olduğu de eklendi.

Cinsel ilişki sürecinde çiftlerin birbirlerinden keyif alması ve birbirlerini anlayabilmesinin en önemli unsur olduğu belirlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx