Manchester City’li İlkay Gündoğan: ‘Asla unutamayacağım bir sezondu’

Manchester City’nin Türk asıllı Alman orta saha oyuncusu İlkay Gündoğan üst üste kazanılan 3 Lig şampiyonluğu ve geçirdikleri sezon hakkında açıklamalarda bulundu.

İngiliz ekibinin takım kaptanlığını yapan İlkay; ”Bu kulübün üst üste 3. şampiyonluğunu kazanmasına yardım etmek çok özel bir şey. Asla unutamayacağım bir sezondu” dedi.

“BU TAKIMIN KAPTANI OLMAK BÜYÜK ONUR”

Premier Lig’in zorluğuna değinen İlkay Gündoğan, kazanılan şampiyonluklar hakkında ”Premier Lig şüphesiz dünyanın en zorlu ve rekabetçi ligi. Üç kez üst üste Premier Lig’i kazanmak çok özel bir şey. Bu yetenekli ve özel takımın kaptanı olmak da büyük bir onur” dedi.

Teknik direktör Guardiola hakkında da konuşan İlkay; ”Ayrıca Pep’e, tüm antrenör ekibine, bütün personele ve bu futbol kulübünde çalışan herkese teşekkür etmek isterim. Her gün bize, oyunculara, başarılı olmaya çalışmamız için gereken her şeyi sağlamaya yardımcı oluyorlar. Onların desteği olmadan bu unvanı asla kazanamazdık” diye vurguladı.

KALİTE VE İSTİKRAR

Başarılı orta saha oyuncusu ”Bu kupayı üst üste üç kez ve altı yılda beş kez kazanmak inanılmaz. Takımın kalitesi ve istikrarı, Manchester City’nin savunduğu şeyi somutlaştırmaya yardımcı oluyor ve kulübün gelecekte başarıya ulaşmaya devam etmesini sağlıyor” ifadelerini kullandı.

32 yaşındaki futbolcunun sezon sonunda bitecek sözleşmesinin Manchester City ile uzatması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir