Hediye Gelen Çaydanlığı Aldı: 50 Yıllık Evini Kaybetti

Ümraniye’de 48 yıldır yaşadığı evi internet üzerinden satışa çıkaran 75 yaşındaki Mehmet Kaya, kendisine ulaşan bir kişi ile iletişime geçti.

Kaya’ya evi alacağını söyleyen kişi, satış işlemleri öncesinde satışa konu adrese hediye çaydanlık gönderdi. Kapıya gelen sahte kargocudan çaydanlığı alan ve uzatılan kağıda imza atan Kaya, imzaladığı belge yüzünden evini kaybedince durumu polise bildirdi.

Kaya’nın kapısına gelen kargocunun sahte olduğu ve imzaladığı kağıdın da senet olduğu öğrenildi. Dolandırıldıktan sonra evinin icralık olmasıyla kendisine çıkarılan vergi borcu için hukuk mücadelesi veren Kaya, yaklaşık 10 yıl süren davalar sonucu vergi borcunu iptal ettirdi. 10 yıldır hukuk mücadelesi veren Kaya, evine geri kavuşacağı günü bekliyor.

KARGO KAĞIDI ZANNEDİP SENET İMZALADI

Kargo olarak imza attığı evrağın senet çıktığını belirten Murat Kaya, “Evimi ben internet sitesine satılık ilanı olarak vermiştim. İlan sonrası birisi beni aradı ve yeri beğendiğini söyledi. ”Kısa bir zaman sonra ben geleceğim biraz işlerim var” dedi.

Aradan bir süre geçti ve telefonla ara sıra görüştük. En son görüşmemizde eşime hediye göndermek istedi ancak ben kabul etmedim ama kargo ile gönderdi. Ben de kuşkulanmadım. Kağıdı aldığıma dair imza attım ama o an bana senet imzalatmışlar” dedi.

“ELİMDE AVUCUMDA BİR HAC PARAM VARDI, HEPSİ GİTTİ”

Kaya, “Elimde bir birikim param vardı, hac parasıydı. O günden bugüne kadar kuruş param kalmadı, bütün varlığım gitti. Artık avukata para verecek gücüm kalmadığı için barodan avukat tuttum. Maddi durumum kalmadı. Adalet yerini bulsun istiyorum. Evimi almak istiyorum, evimi teslim etsinler. Kimseden para almadım, beni dolandırdılar. Hayali olarak bir kişi beni dolandırdı, gazeteye ilan verdim ilana göre bu kişi gelmezse haklarını kaybedecekti ve kendisi gelmedi” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx