Çinli otomobil devi Türkiye pazarına giriyor! İlk otomobilini 390 bin TL’den satacak!

Türkiye Çinli otomobil üreticilerinin ilgisini çekmeye devam ediyor. MG, Chery, BYD derken şimdi de Changan Türkiye pazarına giriş yapmaya hazırlanıyor. Hem de efsane fiyattan satacağı Alsvin modeliyle.

Changan’ın Türkiye’de hayli uygun fiyattan satacağı Alsvin modeli içten yanmalı motora sahip, sedan bir araç.

Bu otomobilin en önemli özelliği tabi ki uygun fiyatı. Hali hazırda Asya pazarında en çok satan sedan otomobillerin başında gelen Alsvin Türkiye’de de yok satacak gibi görünüyor. Çünkü Alsvin için ön görülen fiyat etiketi sadece 390 bin TL.

Alsvin ilk etapta 2 farklı donanım paketi ile ülkemizde satışa çıkacak. 1.4 içten yanmalı atmosferik motorla gelecek olan Changan Alsvin geniş bagaj hacmi ve sunduğu teknolojik özelliklerle de dikkat çekiyor.

İnce bir saç yapısına sahip olan model, sağlamlık testlerinden çok da iyi sonuçlar almadı. Fakat fiyatı göz önüne alındığında bu makul karşılanabilir.

Otomobilin ülkemizdeki başlangıç fiyatının 390 bin TL olacağı, en dolu versiyonunun ise 620 bin TL’ye satılacağı belirtiliyor.

Bu noktada aklınıza şu soru takılabilir. En ucuz versiyonu 390 bin TL’yken, dolu versiyonu nasıl 620 bin TL olabilir? Hemen açıklayalım.

390 bin TL sızdırılan lansman fiyatı. Ayrıca sınırlı sayıda otomobil için geçerli. Henüz sayı belli değil fakat Alsvin’i belli sayıda kişi bu fiyattan alabilecek.

Changan’ın 2024’ün ikinci yarısında Türkiye pazarına giriş yapması bekleniyor. En azından sızdırılan bilgiler bu yönde diyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx