Yeşilçam’ın usta ismi Fatma Girik için Şişli Belediyesi’nde tören düzenlendi

Türk tiyatrosunun efsane oyuncularından Fatma Girik, pazartesi günü tedavi gördüğü hastanede koronavirüse bağlı gelişen çoklu organ yetmezliği nedeniyle vefat etti. Yeşilçam’ın usta ismi ve eski Şişli Belediye Başkanı Fatma Girik için Şişli Belediyesi Başkanlık binasında bir tören düzenlendi.

BODRUM’DA DEFNEDİLECEK

Fatma Girik yapılan törenlerin ardından Teşvikiye Camii’nden son yolculuğuna uğurlanacak. Girik’in cenazesi Bodrum’da hayat arkadaşı Memduh Ün’ün yanına defnedilecek.

GİRİK’İN MENAJERİ: HASTA YATAĞINDA FİLM YAPMA HAYALİ VARDI

Fatma Girik’in menajeri Bircan Silan açıklamasında “Mavi direnişti benim için Fatma Girik. O kadar kapsamlı bir kadındı ki ne desem eksik kalır. Aşkın en güzelini de o yaşadı filmlerinin en güzellerini de o yaptı. Hasta yatağında film yapma hayali vardı. Suna Kıraç’ın hayatını yapmak istedik. Ama kısmet olmadı” dedi.

Yeşilçam'ın usta ismi Fatma Girik son yolculuğuna uğurlanıyor

KESKİN: KENDİSİYLE ÇALIŞIYOR OLMAKTAN GURUR DUYDUM

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, “Şişli Belediyesi eski başkanımız ve ülkemiz sinemasının duayen oyuncularından dev bir sanatçıya veda etmek için bir araya geldik. Fatma Girik’in zamansız gidişiyle derin bir üzüntü içerisindeyiz. Fatma Girik benim için çok önemli bir isimdi. Belediye başkanlığı döneminde kendisiyle çalışıyor olmaktan her zaman büyük bir onur duydum. 1994 seçimlerinde 1.5 ay boyunca sabah 07:00’den akşam 01:00’e kadar bütün Şişli’yi adım adım dolaştık. Usta sanatçılığı ve toplumsal içerikli filmleri ile milyonların gönlünde taht kurmuş bir isimdir” ifadelerini kullandı.

Yeşilçam'ın usta ismi Fatma Girik son yolculuğuna uğurlanıyor

NURİ ALÇO: YERİ HİÇBİR ZAMAN DOLDURULAMAZ

Belediye önünde açıklama yapan oyuncu Nuri Alço, “Onun yeri hiçbir zaman doldurulamaz. Hep fakirin yanında, yaşlıların yanında oldu. Kendi iş hanını ipotek edip, işçilerin maaşını verdi. Hep işçilerin yanında olmuştur” dedi.

Yeşilçam'ın usta ismi Fatma Girik son yolculuğuna uğurlanıyor

AHU TURAN: ANNEM BELEDİYE BAŞKANIYKEN İŞÇİLERLE YOLLARI YIKARDI

Törende bir konuşma yapan Fatma Girik’in manevi kızı Ahu Turan, “Hepinizi ayrı ayrı buraya geldiğiniz için ona iyi dileklerinizi dualarını ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Fatma annem Şişli’ye çok emek verdi. Benim çocukluğumda Belediye Başkanıyken onu evde görmek çok zordu. Hafta sonları bile evde yoktu. Sabahın yedisinde kalkıp, çizmelerini giyip işçilerle yolları yıkamaya giderdi. Buraya çok emeği geçtiğine inanıyorum. Hepimizin başı sağ olsun. Türkiye büyük bir değerini kaybetti” dedi.

Yeşilçam'ın usta ismi Fatma Girik son yolculuğuna uğurlanıyor

GİRİK’İN KARDEŞİ: ÇOK ÜZGÜNÜZ

Fatma Girik’in kardeşi Günay Girik çok üzgün olduklarını belirterek, “Sözlerin bittiği andayız. Ablam buranın eski Belediye Başkanı. Bana da kısmet oldu burada 5 sene görev yapmak. Çok üzgünüz. Diyecek bir şey bulamıyorum. Bunu biz Muammer başkanımızla bu toplantıyı geçen ay ablamla beraber planlamıştık. Burada adı verilen bir kız yurduna açılışını yapacaktık. Bu toplantı olacaktı zaten. Çok enteresan o bunları görüyor olacaktı. Muhtemelen de şimdi görüyordur. Hepimizin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.

Yeşilçam'ın usta ismi Fatma Girik son yolculuğuna uğurlanıyor

Yeşilçam'ın usta ismi Fatma Girik son yolculuğuna uğurlanıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fatma Girik'in kardeşine taziyeCumhurbaşkanı Erdoğan’dan Fatma Girik’in kardeşine taziye Fatma Girik, mirasını yeğeni ve manevi kızına bıraktıFatma Girik, mirasını yeğeni ve manevi kızına bıraktı

İhlas Haber Ajansı – Yerel

Şişli Belediyesi, Fatma Girik, Yeşilçam, Şişli, Yerel, Magazin, Güncel, Haber