Windows 11 Yavaş Dosya Kopyalama Sorunu Çözülüyor

Windows işletim sistemleri milyarlarca kişi tarafından, farklı yapılandırmalara sahip sistemler tarafından kullanılıyor. Bu nedenle sürekli olarak ortaya çıkan hatalardan bahsediyoruz.

22H2 sürümüne yükseltme yapan bazı Windows 11 kullanıcıları, bilgisayarlarında dosya kopyalama sorunları yaşıyordu. Birçok kullanıcı, son aylık güncellemelerden sonra büyük dosyaların yavaş kopyalandığını bildirdi. Hatta bazı kişiler kopyalama sürelerinin normalden iki kat daha uzun sürdüğünü iddia etti. Microsoft sonrasında raporları kabul etti ve sorunu işletim sisteminin teknik önizleme yapılarında düzeltti.

Windows Insider Programı‘na dahil olan kişiler bu düzeltmeleri erken tarihlerde aldı. Microsoft, her şeyin yerli yerinde olduğundan emin olduktan sonra yamanın herkese yayınlanacağını, sonunda Moment 2 güncelleme paketinin bir parçası olarak kullanıma sunulacağını söyledi.

Düzeltmeler artık Windows 11 22H2 Moment 2 güncellemesine (KB5022913 isteğe bağlı güncelleme) dahil ediliyor. Mart 2023’ün Salı Yaması sürümü aracılığıyla Windows 11’in yayın sürümüne geliyor. Sorundan etkilenen kullanıcılar, KB5022913 (Moment 2) güncellemesini yükledikten sonra dosya kopyalama sürelerinin iyileştiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir