“Umut’un 15 gol atacağına inanıyorum, isterse atar”

Trabzonspor’un sol bek oyuncusu Eren Elmalı, Ümraniyespor maçı hazırlıkları öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Elmalı, transfer sürecinin uzun sürdüğünü vurgulayarak, “Trabzonspor’un netleşmesi ulusal gruptan sonra olmuştu. Burayı seçmemdeki en büyük etken buradaki ortam ve hocanın benimle bağlantısı. Yeterli ki burayı seçmişim” dedi.

Umut Bozok ve Doğucan Haspolat’ın kadroda olmasının kendisini olumlu tarafta etkilediğini kaydeden Elmalı, “İkisi de çok büyük ve bedelli oyuncular. Umut gelmeden evvel konuşmuştuk, burayı sormuştu. Ona her şeyi anlattım ve tercihi burası oldu. İkisi ismine da çok memnunum. Umut’un 15 gol atacağına da inanıyorum, isterse atar” sözlerini kullandı.

Şampiyonlar Ligi play-off tipinde Danimarka’nın Kopenhag ekibi karşısında elenmelerine ait soruya Elmalı, “Şampiyonlar Ligi’nde istemediğimiz bir sonuçla ayrıldık. Çok üzüldük ancak Avrupa Ligi devam ediyor. Elimizden geleni yapacağız. Önümüzde çok uzun bir maraton var. İşimiz güç biliyoruz lakin elimizden gelenin en düzgününü yapacağız” diye konuştu.

Trabzonspor’un eski oyuncusu Abdullah Ercan ile kıyaslanmanın kendisi için büyük gurur olduğunu belirten Elmalı, “Abdullah Ercan’la kıyaslanmak gurur verici. Sol bek mevkiisi futbolda bulunan bir mevki değil. Yerli olarak elimden geleni yapmaya çalışıyorum ve devam edeceğim” formunda konuştu.

“Şampiyonluk yaşamak istiyorum”

Trezequet ile daha evvel Kasımpaşa’da forma giydiğini söyleyen Elmalı, “Trezeguet ile ilgimiz öncesine dayanıyor. O Kasımpaşa’ya geldiğinde ben altyapıdaydım. Hatta birinci geldiğinde birlikte çekildiğimiz bir fotoğrafımızı göstermiştim. İnşallah ikimiz de kadromuza en düzgün biçimde katkı sağlayacağız” tabirlerini kullandı.

En büyük maksadının şampiyonluk olduğunu lisana getiren Eren Elmalı, “En büyük amacım şampiyonluk yaşamak istiyorum. Her futbolcunun hayali olan bir Avrupa amacım var. Avrupa’da İngiltere Ligi’nde oynamak isterim” dedi.

Abdullah Avcı’nın futbolcularla irtibatının çok uygun olduğunu belirten Elmalı, “Çok kıymet veriyor. Hissetmemiz çok değerli. Hepimiz forma için saha içinde gayret ediyoruz. Saha dışında irtibatımız yeterli olduğu için saha içine yansıyor” diye konuştu.

“Hedefi olan bir takımız”

Amacı olan bir grup olduklarını ve bunu taraftarlara göstermek istediklerini kaydeden Elmalı, “Uyum süreci var futbolda. Bu etkileyebilir. Biz de bazen yoruluyoruz. Bazen alanda istediğimiz performansları veremiyoruz. Maksadı olan bir ekibiz ve bunu taraftarlarımıza göstermek istiyoruz. Oyunu iki istikametli oynayabilen bir bekim. Özeleştiri yapmam gerekirse kendimi savunmada daha da geliştirmem lazım. Ofansta biraz daha rahatım lakin savunmada kendimi geliştirdiğim vakit çok dominant bir bek olacağımı düşünüyorum. Taraftarın bizim yanımızda olması kıymetli. Her şartta bizi desteklemelerini istiyoruz” tabirlerini kullandı.