Turkish Cargo, Avrupa’da tepede

Turkish Cargo Kilometrelendirilmiş Tonaj datalarına nazaran 2021 yılında 9,2 milyon ton kilometrelik taşıma performansı göstererek iş hacmini yüzde 32 oranında artırdı. Böylece Avrupa’da kargo taşıyan havayollarını geri de bırakarak dorukta yer aldı.

Türk Hava Yolları İdare Şurası ve İcra Komitesi Lideri Prof. Dr. Ahmet Bolat yaptığı açıklamada ”Dünyanın en süratli büyüyen hava kargo markası olarak tedarik zincirine sağladığımız katkılar ile hava kargo kesimine bedel katmaya ve global ticaretin rekabet gücünün artırılmasında üstlendiğimiz kritik rolümüzü kararlılıkla sürdürmeye devam ediyoruz.

Turkish Cargo’nun Avrupa’da sergilediği bu başarıyı dünyanın her yerine taşıyarak 2025 yılında dünyanın birinci 3 hava kargo markasından biri olma maksadımıza gerçek süratle ilerliyoruz” biçiminde konuştu.

Turkish Cargo 2017 yılında yapmış olduğu yatırımlarla pazar da 22’nci sıradan 4’lüğe, pazar hissesini ise yüzde 2,6 düzeylerinden yüzde 5,2 düzeylerini çıkarmayı başardı. 

2017 yılında filosunda 13 kargo uçağı bulunan Turkish Cargo’nun şu an 20’i uçağı bulunurken 100 kent ede kargo nakliyatı yapıyor.