Toplumsal konut projesi ile Tuzla’nın yıldızı parlayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut projesinin ayrıntıları belirli oldu.

Tuzla belediye Lideri Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla’nın Aydınlı Mahallesi’nde bulunan Konaşlı Mevkiine yapılacak toplumsal konut alanında incelemelerde bulundu. 

EN TOPLUMSAL DEVLET TÜRKİYE CUMHURİYETİ

Başkan Yazıcı burada yaptığı açıklamada,” Cumhurbaşkanımızın açıkladığı toplumsal konut projesi; dünyanın en toplumsal devletinin, Türkiye Cumhuriyeti Devleti olduğunun bir sefer daha ilanıdır. İstihdam odaklı ekonomik siyasetler, üniversite öğrencilerimiz için açılan yurtlar, minimum fiyat düzenlemeleri, ziraî eser takviyeleri ve onlarca toplumsal uygulamaya eklenen bu hizmet halkası eşsiz bir toplumsal devlet uygulamasıdır. Toplumsal Devlet olduğunu tez eden pek çok devletin hayal bile edemeyeceği bu büyük işe imza atan ülkemle, devletimle, hükümetimizle ve başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’la gurur
duyuyorum. ” dedi. 


250’DEN FAZLA KESİM HAREKETLENECEK

İlan edilen; “İlk Meskenim Birinci İş Yerim” projesi kapsamında 750 bin konut ve 50 bin iş yeri yapılacağını, konutların 20 bininin Tuzla’da yapılacak olmasından heyecan duyduklarını tabir eden Lider Yazıcı: Şehit yakını ve gaziler, engelliler, emekliler, gençler ve daha evvel konut sahibi olmayan dar gelirli vatandaşlarımıza sunulan bu imkan tüm Türkiye için çok sayıda faydayı da beraberinde getirecek. Pandemi ve global ekonomik kriz nedeniyle konut üretimindeki daralmanın tesiriyle yükselen konut fiyatları ve kiralar denetim altına alınacağından, proje hem konut alacaklara hem kiracılara yarar sunacak. On binlerce vatandaşımız istihdam imkanı bulacak. Konut projeleri 250’nin üzerinde kesimi harekete geçirdiğinden ülke iktisadının çarkları daha sağlam dönmeye başlayacak. Bizi en çok heyecanlandıran ise Tuzla’nın parlayan yıldızının daha da parlayacak olması” dedi. 

TUZLAMIZ ARTIK EN PARLAYAN YILDIZ

Tuzla Belediye Lideri Dr. Şadi Yazıcı” Tuzlamızda 20 bin 920 konutun yapılması demek yeni bir kent kurulması demek. Halihazırdaki kentimizle bu yeni kenti biz entegre edeceğiz. Artık Tuzla İstanbul’un parlayan yıldızı değil, en parlayan yıldızı olacak. Eminim ki hali hazırda bulunan kentimize, yeni oluşacak kentimizin de ulaşım alt yapı dâhil olmak üzere en uygun halde entegrasyonunu sağlayacak hem ülkemizin hem İstanbul’un hem de Tuzla’nın kazanacağı mükemmel bir projedir. Bu projeyi bir fırsat olarak kıymetlendirmek ve Tuzla’yı İstanbul’un görkemli kent merkezlerinden birine dönüştürmek dileğindeyiz. Emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’a teşekkür ediyorum” dedi.