Süleyman Soylu ‘baronlar ve baroniçeler’ yakalandı diyerek duyurdu: 10 vilayette 213 gözaltı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır Vilayet Emniyet Müdürlüğü’nde, bu sabah 04.00’te başlatılan uyuşturucu operasyonuna ait açıklamalarda bulundu. Diyarbakır merkezli olarak başlatılan ve 10 vilayette ‘Kökünü Kurutma’ ismiyle yürütülen operasyonda 292 bireye ilişkin 205 adrese bu sabah baskınlar yapıldığını belirten Soylu, 213 kişinin gözaltına alındığını söyledi.

Soylu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

Bugün Diyarbakır vilayetimizde yaklaşık 8 ay evvel başlayan ve bugüne kadar da ilmek ilmek işlenen titiz bir çalışmayla, uzun vakittir arkadaşlarımızın üzerinde uğraş gösterdiği, başsavcılıkla yürütülen bir uyuşturucu operasyonu gerçekleştirilmiştir.

Kökünü kurutma operasyonun ismi. Değeri şuradadır; Diyarbakır’da hem baronlar, hem baroniçeler, hem sokak satıcıları bütün hepsi 21 Eylül’de başlayan projemizin ardından tek tek tespit edilmişlerdir.

Bu operasyonda 292 gaye kelam konusuydu. Sabah 04.00 prestijiyle arkadaşlarımız, 4 bin 200 polis arkadaşımız ve jandarmalarımız, 400 araç, 20 narkotik köpeği; 05.00 itibariyle meskenlere girilmek suretiyle şu ana kadar 213 gözaltı yapıldı.