Şennur Demir: Güya 39 yıldır bu anı bekliyormuşum

Ulusal boksör Şennur Demir, ”Sanki 39 yıldır bu anı bekliyormuşum. Ben hakikaten son nefesime, tabirin son damlasına kadar çaba ettim. 27-28 yaşında spora başladım, yıllardır bu anın hayalini kurdum” dedi.

İstanbul’da düzenlenen Dünya Bayanlar Boks Şampiyonası 81 kilo finalinde ulusal boksör Şennur Demir, Khaija Mardi’yi mağlup ederek altın madalya kazandı. Müsabakanın akabinde Şennur Demir, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Çok heyecanlı olduğunu ve bu şampiyonluğu yıllardır beklediğini belirten Demir, ”Çok heyecanlıyım. Güya 39 yıldır bu anı bekliyormuşum. Ben hakikaten son nefesime, tabirin son damlasına kadar gayret ettim. 27-28 yaşında spora başladım, yıllardır bu anın hayalini kurdum. Bir sürü sakatlık geçirdim, bırakma evresine geldim. Yaşım çok olduğu için bırakmamı söyleyen çok kişi oldu. Ben 34 yaşında Dünya 3üncüsü oldum, 36 yaşında ise Dünya 2ncisiydim. 39 yaşında Dünya Şampiyonu oldum. Hiç kimse inandığı şeylerden vazgeçmesin. Ben inandım. Çok şükür Allah nasip etti” diye konuştu.

‘BUNU BİZ TÜRKİYE OLARAK HAK ETTİK’

Bayan Ulusal Boks Grubu Kaptanı olarak her daim kadro arkadaşlarına dayanak olduğunu aktaran deneyimli boksör, ”Ben ulusal ekip kaptanıyım. Ben en mutsuz olduğum anda bile bütün arkadaşlarıma güldüm. Beni üzgün görürlerse ekibimin da morali bozulur diye ben daima güldüm. Daima arkadaşlarıma takviye oldum. Hepsine teşekkür ediyorum. Okulum sabah bana bir görüntü göndermiş. Öğrencilerime, hocalara teşekkür ediyorum. Bunu biz Türkiye olarak hak ettik. Basın mensupları olmazsa bizi kimse bilmez. Basın, bizim elimiz, kolumuz, gözümüz. Sizin sayenizde 80 milyon kişi finale çıkıyoruz, 80 milyon kişi seviniyoruz” tabirlerini kullandı.