Oleksandr Karavaev: Fenerbahçe’yi eleriz

Türkiye’de daha önce Fenerbahçe forması da giyen Dinamo Kiev’in futbolcularından Oleksandr Karavaev, Şampiyonlar Ligi’nde sarı-lacivertlilerle eşleşmelerini değerlendirdi. Geçen sezon 26 maçta oynayan Karavaev, Fenerbahçe’yi eleyebileceklerine inanıyor.

Sport Ukrayna’ya konuşan Karavev, “Şu anda yüzde yüz hazır olduğumuzu söyleyemem. Ama şimdiden fiziksel açıdan hazırlıklarımızı sürdürüyor ve yüksek bir seviyeye çıkmaya çalışıyoruz. Son hazırlık maçında daha uyumlu bir görüntü çizdik. Antrenmanlarda yaptıklarımızı sahaya yansıtıyor ve her geçen gün forma giriyoruz” dedi.

Mircea Lucescu ve teknik ekibi, Fenerbahçe ile oynayacakları maç öncesinde yoğun çalışma içinde. Karavaev, Fenerbahçe’nin Partizan ile oynadığı maçı izlediklerini ifade ederken, “Rakibimizi tanımak için teoride çalışmalar yaptık. Fenerbahçe’nin hazırlık maçını izledik. Geçen sezon Benfica’nın başındayken yollarımızın kesiştiği Jorge Jesus’un dokunuşlarının olduğu organize bir takım diyebiliriz” açıklamasını yaptı.

Eski takımına karşı rakip olacak Karavaev, “Fenerbahçeli futbolcular hücum başta olmak üzere bireysel olarak güçlü ve sahada uyumlu hareket ediyorlar. Bu nedenle Türk ekibiyle karşı karşıya geleceğimiz gün için çok dikkatli hazırlanıyoruz” ifadesini kullandı.

“İTİCİ GÜCÜ TARAFTARI”

‘2017’de Fenerbahçe’de oynadın. Fenerbahçe ile karşılaşmak senin için özel olacak mı?’ sorusuna ise futbolcu şu yanıtı verdi:

“Fenerbahçe’de yarım yıl geçirdim ve fazla oynama şansı bulamadım. Ancak; bu dönem geride hoş hatıralar bıraktı. Çünkü Fenerbahçe, çocukluğundan itibaren kendi kulübüne sahip çıkan ateşli taraftarlara sahip. Rakibimizin, bizim de hissedeceğimiz çok güçlü bir destekçisi var. Çok zor bir maç olacak. Ancak; tur atlamak ve daha da ileriye gitmek için şansımız var. Bu eşleşmeye çok dikkatli yaklaşıyoruz.”

Bu karşılaşmanın sadece Dinamo Kiev değil, tüm Ukrayna futbolu ve taraftarları için önemli olduğunun hatırlatılmasının üzerine ise Karavaev, “Tabii ki öyle. Siyaset olsun, spor olsun, her alanda birleşmiş, güçlü bir millet olduğumuzu herkes gördü. Biz biriz. Hem sporda hem de Ukrayna topraklarında tüm cephelerde kazanacağımızdan eminim” diyerek sözlerini tamamladı.