MHP’li Aycan: HDP kapatılmalıdır

MHP Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Teşkilatı, ‘Adım Adım 2023 İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantısı’ düzenledi. Tarihi Maraş Kalesi’nde gerçekleştirilen toplantıya, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Merkez Disiplin Heyeti Başkanvekili Niyazi Paksoy, MYK Üyesi Abdullah Bahadır Alperen, Vilayet Lideri Ertuğrul Doğan, Dulkadiroğlu İlçe Lideri Emrah Satıcı ile sivil toplum örgütleri temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

MHP MYK üyesi Abdullah Bahadır Alperen, 2023 seçimlerinin hak ile batıl ortasında geçeceğini öne sürerek “Zillete ve ögelerine verilecek her oy, bu memleketimizi 2023 yılından sonra felakete sürüklemesine neden olabilecek oylardır.” dedi.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan ise HDP’nin terör örgütü PKK ile birlikte hareket ettiğini bu nedenle de kapatılması gerektiğini tabir etti. Aycan, “Zaten HDP’yi legal bir parti olarak görmüyoruz. Genel Başkan’ımızın liderliğinde daima söylediğimiz şudur, HDP yasal bir parti değildir. Terör örgütü tarafından yönetilen bir partidir, asla da Meclis’te olmaması gerekir. Tekraren bununla ilgili kabahat duyurusunda bulunduk ve bununla tarafımızı net bir biçimde ortaya koyduk. HDP asla TBMM’de olmaması gerekir. Artık kimileri diyor ki ‘HDP’yi kapatırsanız ne olur?’ Ben bunun hesabını yapmam. Şayet teröre bulaşmışsa kim olursa olsun gerekli cezayı almalıdır. Parti de kapatılmalıdır. Bu anayasal karardır. Tıpkı vakitte lisanlarına doladıkları Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin de söylediği budur, şayet bir parti terör örgütünü kınamıyorsa, terör örgütüyle birlikte hareket ediyorsa bu partinin kapatılması gerekir kararı, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin kararıdır. O vakit Anayasa Mahkemesi’ni Genel Başkan’ımızın söylediği üzere tekrar uyarıyoruz. Anayasa Mahkemesi vazifesini yapmalıdır, HDP kapatılmalıdır” dedi.

‘İP, BU TAVRIYLA TERÖRÜ DESTEKLEMEMİŞ Mİ OLUYOR?’

Suriye’de yakında gerçekleştirilecek operasyon ile İsveç ve Finlandiya’nın NATO başvurusunu da pahalandıran Sefer Aycan, “Yeni bir operasyon var. Cumhurbaşkanımız Suriye’de bir operasyon olacağının sinyalini verdi, hazırlıklarının olduğunu söyledi ancak dünden itibaren HDP’liler tekrar başladı ve ortaklarını TSK’nın operasyonuna karşı durmaya davet ediyor. Bu operasyona CHP ve HDP karşı duruyor en azından, İP sessiz kalıyor. İP, bu tavrıyla terörü desteklememiş mi oluyor? Ya da kimden yana taraf olmuş oluyor? İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya alınması konusu var, 20 günlük bir mevzu. Bir günden bir güne CHP’den yahut İP’den, HDP’den esasen beklemiyoruz, bununla ilgili bir açıklama gelmiş miydi? Hayır. Lakin dün, CHP’nin eski genel lider yardımcısı, artık dış siyaset konusunda CHP Genel Lideri’nin danışmanı halini ve tavrını ortaya koydu. ‘Finlandiya’nın NATO’ya alınması gerekir’ dedi ve Türkiye’nin siyasetinin yanlış olduğunu belirtti. İP’den bir ses çıktı mı? Çıkmadı. Bunu eleştiren yahut tenkit eden bir kelam var mı? Yok. Ya da HDP ile ilgili bir kelam var mı? Yok” diye konuştu.

‘CHP VE ŞÜREKASI SANDIĞIN TABANINI BOYLAYACAK’

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak ise Türk Milleti’nin bin yıllık tarihinin olduğunu ve bulunduğu coğrafyada çok bedel ödediğini söyledi. Taytak, CHP’nin seçimde milletten ders alacağını belirterek, “Avrupa, Amerika veya son vakitlerde ortada uzunluk gösteren NATO dahi olsa bizim özgürlüğümüze, serbestçe davranışımıza, milletimize ve millet iradesine ket vurmaya kalkışmamalı, kalkışamamalıdır. CHP, bunlarla iş birliği yapabilir. CHP İstanbul Vilayet Lideri çıkıp ‘Hepimiz Ermeni’yiz’ diyebilir, Cumhurbaşkanına hakaret edip almış olduğu mahpus cezası karşısında Kılıçdaroğlu tarafından ‘Bu mahkemenin almış olduğu kararı tanımıyoruz’ diyerek hukuk tanımazlığını ilan edebilir. Fakat bunlar dersini milletten alacaktır. 2023 Haziran ayında yapılacak seçimlerde CHP ve şürekası, yöneticileri aziz milletimizden dersini alacak ve sandığın tabanını boylayacaktır” dedi. 

KAYNAK: DHA