Kenan Yıldız için Barcelona ve Juventus devrede! İtalyanlar önde…

Almanya’nın Bayern Münih altyapısında yetişen Türk futbolcu Kenan Yıldız için Barcelona ve Juventus transfer yarışına girdi.

Bayern Münih altyapısında forma giyen Kenan Yıldız’ın, Alman deviyle yaptığı mukavelenin sona ermesi ve yeni mutabakata imza atmaması Avrupa devlerinin iştahını kabarttı.

İspanya basınında yer alan habere nazaran, 17 yaşındaki futbolcunun transferi için Barcelona ve Juventus sıkı bir yarış içerisinde. 2005 doğumlular içinde en değerli yetenekler ortasında gösterilen Kenan Yıldız’ın transferinde Juventus’un bir adım önde olduğu öğrenildi.

Çünkü İtalyanlar, genç kadroya transfer olması için Kenan Yıldız’a çok argümanlı bir proje teklif ettiler. Kısa mühlet içerisinde verecek olan Kenan Yıldız’ın, Juventus’un İtalya’nın üçüncü kategori liginde yer alan U23 kadrosuna katılması bekleniyor.

Bayern Münih’in hem U19 hem de U17 ekiplerinde oynayan Kenan Yıldız, geçtiğimiz dönem oynadığı 20 maçta 6 gol atıp 8 asist yaptı. Asıl mevkisi orta saha olan 1.85 uzunluğundaki genç futbolcu, vakit zaman kanat bölgesinde de misyon yapabiliyor.

Kenan Yıldız, U17 Türkiye Ulusal Kadrosu ile çıktığı 10 maçta 3 gol attı.