Kasapoğlu’ndan KYK açıklaması: Enflasyon oranıyla irtibatlı bir süreç

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun (KYK) verdiği kredilerle ilgili bakanlıkta açıklamalarda bulundu.

Kasapoğlu, “Eski ismi TEFE yeni ismi Yurt İçi Tüketici Fiyat endeksi. Bir faiz uygulaması değil, ana muhalefet partisi başkanının sözüyle bir faiz uygulaması değil. Kanunda var olan bir enflasyon oranıyla irtibatlı bir süreç. Ve natürel gençlerimizi biz hiçbir vakit mağdur etmedik ve az evvel de bahsettim. Bizim hizmet anlayışımızda her bir vatandaşımız olduğu üzere gençlerimiz de hiçbir mağduriyete feda edilemeyecek kadar değerli. Bakanlık olarak ayrıntılıca çalıştık ve hiçbir vakit hiçbir gencimizi bu süreçlere mağdur etmediğimiz üzere, bundan sonra da en güzey halde gençlerimizin keyifli olmasına yönelik adımlarımızı atacağız. Birinci kabine toplantısı sonrasında sayın cumhurbaşkanımız etraflıca bu mevzuyu gençlerimizle paylaşacak” diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu, “15 Temmuz- 1 Eylül tarihleri ortasında Edirne’den Kars’a, Kars’tan Muğla’ya, Aydın’a, Antalya’ya, Trabzon’a, Rize’ye tüm gençlerimiz nereye gezmek istiyorlarsa, gezdikleri yerlerde fiyatsız olarak yurtlarımızda onlara konaklama imkanı sağlayacağız. İnşallah gençlerimiz bu yazı dolu dolu yaşayacaklar” dedi. (HABER MERKEZİ)