İstanbul’da 2 dakikada 100 bin liralık sigara hırsızlığı

İstanbul’un Beyoğlu ilçesi Örnektepe Mahallesi’nde Hasan K. gece saatlerinde marketi kilitleyerek meskenine gitti.

Akabinde sabaha karşı marketin önüne gelen 4 kişi, çevreyi denetim ettikten sonra markete girmeye çalıştı.

Kepeng kilidini kırdılar

İHA’nın haberine nazaran market önüne gelen hırsızlardan biri otomobilden aldığı levye ile kepengin kilidini kırdı.

Kepengi yarım bir halde açan hırsızlardan ikisi kepengi tutarken, biri içeriye girip marketteki sigaraları dışarıya çıkardı.100 bin liralık sigarayı çaldılar

Marketten 2,5 dakikada içerisinde yaklaşık 100 bin lira kıymetinde paket paket sigara çalan hırsızlar, daha sonra geldikleri araca binerek olay yerinden kaçtı.

O anlar kamerada

İhbar üzerine olay yerine sevk edilen polis grupları, marketin kepenginin kilidinin kırık olduğunu ve etrafta sigara paketleri olduğunu görünce durumu market sahibine bildirdi. Polis takımları, marketine gelen Hasan K. ile birlikte güvenlik kamerası imajlarını inceledi.

Polis yaptığı incelemeler sonucunda hırsızların kimliklerini tespit etti. Polisin hırsızları yakalamak için çalışmaları sürüyor.


“Kedi üzere içeriye giriyor ve sigaraları çalıyorlar”

Olayla ilgili konuşan Hasan K., “Saat 05.38’de gelip kepengi levye ile kaldırıyorlar ve iki tanesi kedi üzere içeriye giriyor ve sigaraları çalıyorlar. Azami 2,5-3 dakika ortasında işi bitiriyorlar ve tahminimizce 80 ile 100 bin lira ortasında bir ziyanımız var.

Komşum alarmın sesini duymuş, hırsızları görmüş ve beni aradı, benim de o denli haberim oldu. Ben geldiğimde polis zati gelmişti. Ben de gelip görünce şoka girdim. Sigara reyonlarının tamamını boşaltmışlardı. Polisler geldi, imajları falan aldılar. Bakalım sonuç ne olacak” dedi.


“100 bin lira civarı bir ziyanımız var”

Hayrettin K. ise, “Akşam kapattık dükkanı gittik. Daha sonra işte komşular arayınca geldik. Geldiğimizde polisler buradaydı, hırsızlar kepengin altına levye sokup açmışlar.

2 kişi sigaraları içeriden dışarı vermiş, 2 kişi de otomobile taşımış. 100 bin lira civarı bir ziyanımız var. Birinci sefer başımıza bu türlü bir şey geldi. Polis takımları geldi işte kameralara baktılar, manzaraları aldılar. Pek çalışan kamera da yoktu aslında. Bizim kameramız da gece görüşlü olmadığı için yalnızca dışarıyı çekmiş” tabirlerini kullandı.

Beyoğlu’nda markettin kilidini kıran hırsızların paket paket sigara çaldığı anlar kameraya yansıdı.

Görüntülerde hırsızların levye ile kepengin kilidini kırdığı ve içeriye giren şahsın sigaraları dışarıya attığı, öteki hırsızın da sigaraları araca taşıdığı görülüyor.