İmamoğlu’ndan ’15 Temmuz’ uyarısı: Tehdit şimdi kalkmamıştır

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, “Devletimiz milletimiz bu tıp makûs niyetli kişi ve örgütlenmelere karşı kendini koruyacak düzenekleri bir an evvel devreye almak durumundadır. 15 Temmuz’dan çıkarmamız gereken en büyük derslerden biri de budur. Ne yazık ki bu tehdit şimdi ülkemizin üzerinden kalkmamıştır” dedi.

15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü hasebiyle İBB’nin Saraçhane’deki başkanlık binası girişindeki ‘Şehitler Panosu’ önünde anma düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan merasime İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, ÂLÂ Parti Küme Lider Vekili İbrahim Özkan, CHP İstanbul Milletvekilleri Gürsel Tekin, Özgür Karabat, Gökan Zeybek, Sezgin Tanrıkulu, Turan Aydoğan ile birtakım ilçe belediye liderleri ve meclis üyeleri katıldı.

Törende konuşan İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, şu tabirleri kullandı:

*15 Temmuz günü, milletimizin birliğine, egemenliğine ve özgürlüğüne saldıranlar karşısında kararlılıkla yürekle dirayetli duran aziz milletimizi dimdik ayakta buldular.

*Bu milleti zincire vurmaya kalkan herkes üzere onlar da kaybetmeye elbette ki mahkumdular.

*Çünkü bu ülkenin çocukları daha ilkokul sıralarından itibaren bilirler ki egemenlik kayıtsız kuralsız milletindir. Bu egemenliği korumak da tekrar milletimizin kendi ellerindedir.

*15 Temmuz 2016’da yaşananlar asla unutulmayacaktır. Silahsız insanlara ateş açacak, kentin ortasında tanklar yürütecek, aziz meclisin üzerinde uçuracak kadar aklını kaybetmiş bireye itaati devlete hizmetten üstün tutmuş hainler hep hatırlanacaktır.

*Allah bu aziz milleti, devletin kendine bahşettiği unvan, rütbe ve sorumluluğa prestij etmeyip farklı çıkar etraflarının ilgisinden takdirinden medet umanlardan korusun.

*Devletimiz milletimizi bu cins berbat niyetli kişi ve örgütlenmelere karşı kendini koruyacak sistemleri bir an evvel devreye almak durumundadır.

*15 Temmuz’dan çıkarmamız gereken en büyük derslerden biri de budur. Ne yazık ki bu tehdit şimdi ülkemizin üzerinden kalkmamıştır.

*Bu ülkede liyakate sahip yalnızca kamuya hizmet edecek sırf halka hesap verecek yurtsever 86 milyonlar insanımız vardır.

*Onlar epeyce elbette bizim sırtımız yere gelmez. 15 Temmuz’da bu millet genci yaşlısıyla, bayanı erkeğiyle bunu tüm dünyaya kanıtladı. Lakin dediğim üzere süreç şimdi tamamlanmamıştır. Tehdit şimdi kalkmamıştır” dedi.

İmamoğlu’nun konuşmasının akabinde şehitler için dua okundu. Merasime katılanlar İBB binası asılan ve üzerinde 97 şehidin ismi bulunan pankartın önüne karanfil bıraktı. (DHA)