İkinci el araba piyasasında durum tam bilakis döndü

Kurban Bayramı öncesi Düzce Küçük Sanayi Galericiler Sitesi’nde dün son açık oto pazarı yapıldı. Sıcak hava ile birlikte sabah saatlerinden itibaren beklentinin altında kalan pazar, hem aracını satmaya gelenleri hem de galerici esnafını hayal kırıklığına uğrattı.

Özellikle pandemiden sonra otomotiv dalında büyük değişimler yaşandığını tabir eden Düzceli esnaf Sezgin Sarıkaya, toplumsal medya uygulamalarında insanların araç fiyatlarını daha da yükselttiğini belirtti. Galericilerin kendi ortalarında yaptığı pazarlık hisselerinin daha şuurlu olduğunu tabir eden Sarıkaya, “Eskiden galericilerin araç fiyatlarını çok yüksek tuttuklarını söylerlerdi artık ise durum tam tersi” formunda konuştu.

Aracını satmak için oto pazarına getirdiğini belirten Olcay Çakırarslan, “Bugün ikinci el pazarında beklediğim kalabalık yok. Bu sakinliğin bayram sonrası da devam edecek diye düşünüyorum” dedi.

“OTOMOBİL DALI ŞU SIRALAR MUTLU ETMİYOR”

Yaklaşık 10 yıldır araç alıp sattığını söyleyen Bülent Eski, “Otomobil dalı şu sıralar galericileri hiç mutlu etmiyor. Bayram öncesi vatandaşlar kurbana yatırım yaptığı için bugün otomobil pazarı boş kaldı” diye konuştu.