İçten ve manalı Babalar Günü bildirileri 2022: Eşe, babaya, ağabeye, kardeşe, sevgiliye…

Dünyada her yıl haziran ayının üçüncü Pazar günü kutlanan Babalar günü, bu yıl 19 Haziran Pazar gününe denk geliyor.

Bu özel ve manalı günde, babalarına ileti göndererek yanlarında olduklarını hissettirmek isteyenler, anlamlı, farklı ve duygusal Babalar Günü iletileri ve kelamlarını araştırıyor.

WhatsApp, Facebook, SMS yoluyla bildiri atacak olanlar, manalı ve içten kelamları yazıp göndermek istiyor.

İşte en duygusal, farklı ve manalı Babalar Günü bildirileri ve kelamları 2022…

Babalar Günü kutlama iletileri 2022

Üzerine sabır tohumu takım sevgiyle suladığın gülünün bilmeni istediği bir şey var. Seni çok lakin çok seviyorum. Babalar günün kutlu olsun.

Nezaket, merhamet ve dürüstlük… Senden öğrendiğim en değerli üç şey. Kızın/oğlun olmaktan gurur duyuyorum. Babalar günün kutlu olsun!

Geceler çok uzun sabah olmuyor baş yastıkta ancak uyku tutmuyor bir tıkırtı duysa çabucak kalkıyor. Canım babam seni çok seviyorum. Babalar günün kutlu olsun.

Bana uçabileceğim kanatlar verdiğin için teşekkürler, sevgin ve anlayışınla daima yanımdaydın, ebediyen sığınağımdın. Benim için ne kadar kıymet biçilmez bir bedelde olduğunu asla unutmuyorum. Babalar günün kutlu olsun.

Fedakârlık, sevgi, sabır ve hoşluk ne demek tanım et derlerse; babam derdim canım babam seni bir gün değil her gün çok seviyorum. Babalar günün kutlu olsun.

Babanın faziletleri, çocukların servetidir. (Anatole France)

Bir baba yüz evlada bakar da, yüz evlat bir babaya bakamaz. (Gabrielle D’annunzio)

Bir babanın çocukların yapabileceği en büyük uygunluk onların annelerini sevmektir. (Theodore Hesburgh)

Bir baba; kendini, kudretinden aşağı derecede, çocuklarını, kudreti nispetinde, kadınını da, kudretinin fevkinde giyindirmelidir. (Arap Atasözü)

Ateşin yaktığından, güneşin hareket ettiğinden, gerçeğin bir palavra olduğundan şüphelen ancak benim seni sevdiğimden asla şüphelenme babacığım, babalar günün kutlu olsun.

Hayatın manası ve tüm hoşluklarını öğreten adam, benim sevgili babam. Babalar günün kutlu olsun.

Koklanacak gül, açılacak gonca, yaşanacak hayat ve alınacak nefes olan sevgili babam. İkliminden tasasızlık, sevginden cüret ve gözlerinden esaret aldığım günleri daima yaşamak isterim .

Meğer dilimdeki ve beynimdeki en hoş söz senin isminmiş. Sana her seslenişim de ya acım diniyor ya da sevgim coşuyor. Babalar günün kutlu olsun

Bana güç verdin, dayanak verdin, her vakit lakin her vakit yanımdaydın, hayat uzunluğu bütün bunlar için sana teşekkür edebilmem imkansız. Ama yeniden de deneyeceğim. Teşekkür ederim baba. Seni çok seviyorum.


Evimizin güneşi bir tanecik babacığıma kucak dolusu sevgiyle… Canım babacığım, sen bizim her şeyimizsin. Babalar günün kutlu olsun bir tanecik babacık.

İlk adımlarımı atarken ellerimden tutuyordun. Artık fark ediyorum ki babacığım, ellerimi hiç bırakmamışsın. Babalar günün kutlu olsun…

Gelinciklerin en sadesine papatyaların en hoş kokanına güllerin en güler yüzlüsüne babaların en sevgilisine babalar günün kutlu olsun biricik babacığım.

Evimizin güzeli… Babamız canımız bir adedimiz. Bil ki seni her gün daha çok seviyoruz. Varlığınla gurur duyuyoruz. Sen bizim her şeyimizsin. Babalar günün kutlu olsun. Ailen.

Mesafeler ne kadar uzak olursa olsun sevgisini her zaman üzerimde hissettiğim dün de bugün de yarın da daima yüreğim kadar yakınımda olan babacığım seni çok seviyorum. Benzemez hiçbir şeye bu sevgi. Ne şiir kâfi anlatmaya, ne yürek kâfi bunu sığdırmaya. Babalar günün kutlu olsun babam.

Derdimi, sevincimi, hüznümü, mutluluğumu paylaştığım en güzel arkadaşım. Babalar günün kutlu olsun!