Hız teknesiyle kaza yapan iş insanı Ünal Pala ve eşinin mevt nedeni belirli oldu

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, iş insanı Ünal Pala ve eşi Evrim Pala’nın hayatını kaybettiği, kızları Mina Pala’nın yaralandığı kazada, hız teknesinin suratının yaklaşık 70-80 kilometre olduğu belirtilirken, çiftin dümenin bulunduğu camlı bölmeye başlarını çarparak ömrünü yitirdiklerinin değerlendirildiği kaydedildi.

Torba Mahallesi Kaynar mevkii oteller bölgesinde 10 Temmuz saat 22.00 sıralarında inşaat ve akaryakıt bölümünde faaliyet gösteren holdingin idare konseyi lideri Ankaralı Ünal Pala’nın (52) kullandığı, içinde eşi Evrim Pala (47) ve çocukları Mina Pala’nın (12) da bulunduğu hız teknesi, Kaynar mevki açıklarında kayalıklara çarptı.

Çarpmanın tesiriyle teknede Pala çifti ağır yaralanırken, Mina ise savrularak denize düştü. Etraftakilerin yardımıyla Mina sudan çıkarıldı. İhbar üzerine bölgeye sıhhat, polis ve Kıyı Güvenlik Komutanlığı’na bağlı takımlar sevk edildi.

Sağlık takımlarının yaptığı denetimde Ünal ve Evrim Pala çiftinin ömrünü yitirdiğini belirlendi. Kazada yaralanan Mina Pala ise birinci müdahalenin akabinde ilçedeki bir özel hastaneye kaldırıldı.

Sağlık durumu düzgün olan Mina Pala, tedavisinin akabinde taburcu edildi. Savcının incelemesinin akabinde Pala çiftinin cansız vücutları ise Bodrum Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

CENAZELER ANKARA’DA TOPRAĞA VERİLECEK

Kazanın Pala çiftinin kızları Mina ile hız teknesiyle açıkta demirli olan yatlarına dönerken meydana geldiği öğrenildi. Kazadan yaralı kurtulan Mina Pala’nın çarpma sırasında denize düştükten sonra yaklaşık olarak 150 metre yüzdüğü, akabinde da etraftakiler tarafından fark edilip, sudan çıkarıldığı ortaya çıktı.

Öte yandan Ünal – Evrim Pala çiftinin cenazelerinin dün hava yoluyla Ankara’ya gönderildi. Çiftin cenazeleri, bugün öğle İzmir Mahallesi Camisi’nde kılınacak namazın akabinde Kahramankazan ilçesi mezarlığında toprağa verileceği bildirildi.

Kazanın akabinde Kıyı Güvenlik Komutanlığı grupları tarafından geniş çaplı soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında hız teknesinin suratının kaza anında yaklaşık 70-80 kilometre olduğu belirlendi.

Ünal Pala’nın kayalıkları görmemesi ve hızının bulunduğu bölgeye nazaran fazla olması nedeniyle kazanın gerçekleştiği ileri sürüldü. Öte yandan, Pala çiftinin, çarpmanın şiddetiyle dümenin bulunduğu camlı bölmeye başlarını vurmaları sonucu hayatını yitirdikleri üzerinde durulduğu öğrenildi. (DHA)