Google Pixel 7 ve Pixel Watch geliyor! İşte tanıtım tarihi

Google, Pixel ailesini yenilemeye devam ediyor. Google Pixel Watch, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro için tanıtım tarihi verildi. Şirketten gelen açıklamaya göre, Google Pixel 7 ve Pixel 7 Pro lansman tarihi 6 Ekim olarak belirlendi. Peki yeni Pixel modellerinden ne bekliyoruz?

Google Pixel 7, Pixel 7 Pro ve Pixel Watch nasıl olacak?

Google, bu yılın başında gerçekleştirdiği Google I/O 2022 etkinliği kapsamında Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’yu duyurmuştu. Hızını alamayan yazılım devi, yıl bitmeden Pixel 7 ailesini de görücüye çıkaracak. 6 Ekim tarihinde Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’ya ek olarak Pixel Watch akıllı saatini göreceğiz.

View this post on Instagram

A post shared by Made by Google (@madebygoogle)

Şirketin ABD için hazırladığı açılış sayfasında, “6 Ekim 2022’de saat 10:00 ET (Türkiye saati ile 17.00), canlı bir etkinlik sırasında en yeni Google Pixel cihaz portföyünü resmi olarak tanıtacağız” ifadelerine yer verildi. Pixel ailesinin haricinde yeni nesil Google Nest akıllı ev ürünlerinin de tanıtılacağını belirtelim.

6 Ekim resmi lansman tarihi olsa da, bu şirketin Pixel 7 modellerinden ilk defa bahsetmesi değil. Mayıs ayında gerçekleştirilen Google I/O etkinliğinde Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’nun ilk resmi fotoğrafları ortaya çıkmıştı. Ayrıca ikinci nesil Tensor yonga setinden gücünü alacağını biliyoruz.

Samsung tarafından üretildiği bildirilen bu yonga setinin; fotoğraflar, videolar, güvenlik ve konuşma tanıma için kullanıcılara kişiselleştirilmiş özellikler sunacağı iddia edildi. Pixel 7 modellerinin Android 13 ile kutudan çıkacağını da göz ardı etmeyelim.

Mayıs ayında ayrıca Google Pixel Watch’un da ilk fotoğrafı paylaşıldı. Google’ın açıklamasına göre, Pixel Watch “şirketin tasarlayıp ürettiği ilk akıllı saat” olacak ve aynı zamanda “Fitbit’in sağlık ve fitness uzmanlığıyla” birleşecek.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.