Gazetemiz müellifi Zülal Kalkandelen’den Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ne reaksiyon

Gazetemiz müellifi ve hayvan özgürlüğü aktivisti Zülal Kalkandelen‘e yönelik hücumlar devam ediyor. Kalkandelen, evvelki günlerde bir şahıs tarafından tecavüzle tehdit edilmiş; mahkeme, şahıs hakkında beraat kararı vermişti.

Kalkandelen, Cumhuriyet’e konuşarak, “Kanıt ve kanıt bulunamadığına karar vermişler. İleti atarken görüntü mu çekmeliydim? Ben adaleti nasıl sağlayacağım?” sözlerini kullanmıştı.

“YILLARDIR VEFAT TEHDİDİ ALIYORUM”

Son olarak şahsî toplumsal medya hesabından bir paylaşım yapan Kalkandelen, kendisine yönelik tehditlerin sürdüğünü belirtmişti.

2019 yılında atılan ve idamla tehdit edildiği bir tweet’i paylaşan Kalkandelen, “Hakkımda bu paylaşım yapıldığında da cürüm duyurusunda bulunmuştum ancak savcı ‘kovuşturmaya gerek yok’ kararı vermişti” demişti.

“ŞİMDİ DAYANAK VERMEYEN…”

Yıllardır çeşitli nedenlerle mevt tehditleri aldığını söyleyen Kalkandelen, paylaşımında şu sözlere yer verdi:

“Bir ricam var: Artık dayanak vermeyenler, ben bu dünyadan ayrıldığımda gerimden beni öven bir şey yazmasın.”

KALKANDELEN‘DEN TGC’YE ‘AYRIM’ TEPKİSİ

Kalkandelen, gazeteciler Ayşenur Arslan ve Zafer Arapkirli’nin tehdit edilmesi sonrası Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) davetinde kendisinin yer verilmemesine reaksiyon gösterdi. Kalkandelen, “Bu ayrımı neden yapıyorsunuz?” sözlerini kullandı.

  • Ben gazeteci değil miyim? Benim gazeteci olarak laikliği ve hayvan haklarını savunduğum için tecavüz ve vefatla tehdit edilmemin sizin için bir değeri yok mu? Bu ayrımı neden yapıyorsunuz?