FETÖ’den aranan 6 kişi Ankara’da yakalandı

Ankara Vilayet Emniyet Müdürlüğü Organize Hatalarla Uğraş Müdürlüğünce kurulan özel takım, FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün firari 6 üyesini Ankara’da saklandıkları yerlerde yakaladı.

FETÖ firarisi 6 örgüt üyesi yapılan operasyonlarla yakalandı. Ankara’nın farklın ilçelerinde kayıtsız adreslerde saklanan; bir ihraç Danıştay Teknik Hakimi, iki Emniyet Mahrem İmamı, bir ihraç Kıdemli Binbaşı, bir ihraç Komiser ve bir ihraç Başpolis olmak üzere aranma kaydı bulunan 6 firari yakalandı.

6 yıldır firari olan kod ismi Mustafa olan Emniyet Mahrem İmamı M.D., Yenimahalle ilçesinde saklandığı kayıtsız adresinde ele geçirildi. Yakalanan ikinci Emniyet Mahrem İmamı M.E.’nin Ulusal Eğitim Bakanlığın’dan ihraç edildiği, 5 yıldır Ankara’da bulunan farklı kayıtsız adreslerde saklanarak hayatına devam ettiği tespit edildi.

Ankara Organize Hatalarla Uğraş Müdürlüğü’nün yaptığı operasyonla ele geçirilen 6 firari örgüt üyesi çıkarıldıkları isimli mercilerce tutuklanarak Sincan Ceza ve İnfaz Kurumu’na gönderildi. (DHA)