Fahrettin Altun’dan 27 Mayıs paylaşımı: Darbeci zihniyet, vicdanlarda mahkum edilmiştir

Hafızalarda kara bir leke olarak kalan, Başbakan Adnan Menderes ve Bakanlar Fatin Rüştü Şiddetli ile Hasan Polatkan’ın asılmasıyla vicdanlarda büyük bir yara bırakan 27 Mayıs 1960 darbesinin üzerinden 62 yıl geçti.

Bağlantı Lideri Fahrettin Altun, darbenin yıl dönümünde toplumsal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yaptı.

Merhum Başbakan Menderes ile Polatkan ve Zorlu’yu rahmetle yad ettiğini belirten Altun, 27 Mayıs’ı milletin vicdanında ebediyyen mahkum olan müdahaleci zihniyetin sembolü olarak nitelendirdi.

“Milletin iradesine müdahaleyi yasal gören darbeci zihniyet, vicdanlarda mahkum edilmiştir”

Fahrettin Altun, paylaşımında şu tabirleri kullandı:

“Siyasi tarihimizin utanç vesikalarından biri olan 27 Mayıs Darbesinin yıl dönümünde Adnan Menderes, Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu’yu rahmetle yad ediyorum. Milletin iradesine müdahaleyi legal gören darbeci zihniyet, vicdanlarda mahkum edilmiştir.


“15 Temmuz bir dönüm noktasıdır”

Bugün geçmişte Yaslıada olarak bilinen artık ise darbecilerin izlerinin büsbütün silindiği Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda, Cumhurbaşkanımızın katılacağı ‘Yassıda Yargılanıyor’programı ile bir kere daha darbeciler milletimizin vicdanında hesap verecekler.

Milletimizin vicdanında ebediyyen mahkum olan bu müdahaleci zihniyetin sembolü olan 27 Mayıs; 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat darbelerinin ve son olarak FETÖ terör örgütü tarafından gerçekleştirilmeye çalışılan 15 Temmuz darbe teşebbüsü üzere şeytani planların ilham kaynağıdır. Lakin milletimiz 15 Temmuz’da makus talihini değiştirmiş ve bu habis zihniyete Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki destansı direnişiyle dur demiştir. Bu nedenle 15 Temmuz bir dönüm noktasıdır.

“Direniş ruhu tıpkı 19 Mayıs üzere milletimizin kalbinde ebediyyen canlı kalacaktır”

O gün insanımız, onurunu hiçe sayan her türlü müdahaleye ve zorbalığa müsaade vermeyeceğini darbeci teröristlere ve tüm dünyaya haykırmıştır. Ve o günkü direniş ruhu tıpkı 19 Mayıs üzere milletimizin kalbinde ebediyyen canlı kalacaktır.”