Erdoğan’ın “Camide içki içtiler’ iddiasını yalanlayan müezzin CHP’de İstanbul 10. sıradan aday

Eski Dolmabahçe Bezmiâlem Valide Sultan Camisi müezzini Fuat Yıldırım, CHP İstanbul 2’nci bölge 10’uncu sıradan milletvekili adayı oldu.

Fuat Yıldırım aday olmadan önce yaptığı yazılı açıklamasında, “İnandığım doğruların takipçisi ve temsilcisi olmak için CHP’den aday adayı oldumİnsani ve İslami değerlerin dayandığı 2 temel esas var;Biri: AdaletDiğeri ise: Doğruluk ve dürüstlüktürBunu arayan ve yaşayanların daima yanında olacağım. Yer ve gök bunlarla ayakta durmaktadır. Kendi yaşamımda bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da özellikle bu iki değer hayatımın vazgeçilmezi olarak devam edecektir.  Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun ortaya koyduğu söylem ve eylemler aynı ortak paydada buluştuğumuzu gösterdi. Kendilerinin ve çok değerli yol arkadaşlarının en sıkıntılı zamanlarında daima yanımda olmaları, bir insan olarak beni derinden etkiledi. Adalet ve doğruluk ilkelerinin hayatımızda daima yer bulması için çıktığımız yolda, bu yolu onlarla beraber yürümeye karar verdim. CHP’nin yeni yüzünde herkesin ve her kesimin kucaklanma çabaları halkımızda çok önemli karşılık bulduğu gibi bugün bendenizin de bu kararı vermesinde en önemli etken olmuştur.” ifadesini kullandı. 

Yıldırım şunları kaydetti:

“Milletimizin her bireyi bugün şefkatle ve adilce kucaklanmayı beklemektedir. Bunlar gerçekte evrensel insani değerler olarak karşımızda durmaktadır. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın diyen Şeyh Edebali, ‘Yaratılanı hoş gör, yaradandan ötürü’ diyerek Yetmiş iki milleti bir gören Yunus Emre ‘Gel kim olursan ol, yine gel’ diyen Mevlana ve ‘Bu alemde bütün varlıkla bir çeşit kardeşliğimiz var’ hakikati ile bırakın inanı her şeyi kucaklayan yol göstericilerimiz var. İşte Anadolumuz asırlarca bu maya ile mayalanmıştır. Yaşadığımız asrın felaketinde de milletimiz özündeki bu gerçeği tek yürek tek bilek ortaya koymuştur. Bu vesile ile deprem ve sel felaketlerinde şehit olanlara Yüce Allah’tan rahmet, kederli aile ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum.

Bugün biz de ‘Bir olalım, iri olalım, diri olalım’ diyen Hacı Bektaş-ı Veli’nin yoldaşları olarak, milletimizi kutuplaştırmadan kucaklaştıran, ‘Sevelim, sevilelim, bu dünya kimseye kalmaz’ diyen Yunusumuzun hatırlatmasını hiçbir zaman unutmadan yaşayacağız. Bizler birbirimizin kurdu değil, birbirimizin yurdu olmaya kararlı ve sabırlıyız. Yola da bu anlayış ve samimiyetle devam edeceğiz inşallah.

Yüce Allah daima milletimizin yar ve yardımcısı olsun. Saygılarımla.”

TIKLAYIN |  Erdoğan’ın “Camide bira içtiler” iddiasını yalanlayan, CHP’den aday adayı olan müezzin Fuat Yıldırım’dan açıklama

Ne olmuştu?

Erdoğan, Gezi Parkı eylemleri sırasında Bezmialem Valide Sultan Camisi’nde bira içildiğini iddia etmişti. O dönem caminin müezzini olan Yıldırım ise “Ben din adamıyım, yalan söyleyemem, içki içildiğini görmedim” diyerek Erdoğan’ı yalanlamıştı.

Yıldırım, daha sonra İstanbul Başakşehir’e bağlı Kayabaşı köyünde tayin edilmişti.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın atamasına itiraz edip dava açmıştı ve Karaköy’deki Arap Camii’nin müezzini olarak görev yapmaya başlamıştı.

Kronik böbrek rahatsızlığı nedeniyle haftanın üç günü diyaliz tedavisi gören Yıldırım, uzun süre böbrek nakli beklemiş ve 2022 yılında nakil gerçekleşmişti.

Yıldırım’ı hastalığı döneminde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ziyaret etmişti. Kılıçdaroğlu sık sık Yıldırım’ın sağlık durumu hakkında bilgi almıştı. Yıldırım, 14 Mayıs seçimleri için CHP’den aday adaylığı başvurusunda bulundu.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir