‘Çöp konut’ta bulunan çocuk taburcu edildi

Bursa’da yarı baygın bir halde bulunarak Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi altına alınan dokuz yaşındaki C.M.A., tedavisinin 22’nci gününde taburcu edildi. C.M.A, Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüğü yetkililerince hastaneden alınıp kuruma ilişkin konuta yerleştirildi.

DHA’nın aktardığına nazaran, Bursa’nın Nilüfer ilçesi Görükle Sakarya Mahallesi’nde, 21 Temmuz’da boşaltılmak istenen ‘çöp konut’taki kilitli odada C.M.A baygın bulundu.C.M.A., evvel Antalya’da oturan annesi Yasemin A.’ya teslim edildi daha sonra savcılık buyruğuyla Antalya Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüğü takımlarınca annesinin yanından alındı. C.M.A tedavisi için Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne götürüldü. ‘Çocuğa eziyet’ suçlamasından gözaltına alınan teyzesi Kamuran Pınar A. ise tutuklandı.

Tedavi sürecinde 20 kiloya kadar ulaşan C.M.A., 22 günün akabinde dün akşam taburcu edildi. Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüğü yetkilileri tarafından hastaneden alınan C.M.A., kuruma ilişkin adresi saklı tutulan meskene yerleştirildi.

Çocuğun ruhsal ve gelişimsel süreciyle ilgili tedavisinin devam edeceği, nizamlı denetim edileceği öğrenildi. (HABER MERKEZİ)