Bill Gates 2022’nin sonuna işaret etti

Dünyanın koronavirüs salgınıyla tanışıklığı 1 yılı aştı. Aşılar geliştirildi, aşılama çalışmaları son hız sürüyor. Peki, koronavirüs ne zaman bitecek? Yaşam ne zaman normale dönecek? Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji devi Microsoft’un kurucusu Bill Gates, koronavirüsün seyrine ilişkin yeni tahminini açıkladı.

“2022 SONUNDA DÜŞÜK VAKALARA ÇEKEBİLECEĞİZ”

İngiliz Skynews televizyonuna konuşan Gates, koronavirüsten kurtulmak için 2022’nin sonuna işaret etti. “Aşının nasıl kullanıldığına ilişkin bazı soruların olduğunu biliyorum. Ancak ABD ve İngiltere gibi bazı zengin ülkeler, bu yaz yüksek aşı seviyesine ulaşacak ve 2021 sonunda rahat olacak. Böyle bir hastalıktan tam olarak kurtulamayacağız ancak 2022 sonunda çok düşük vakalara çekebileceğiz” dedi.

“ZENGİN ÜLKELER AŞI STOĞUNU BIRAKINCA HIZLANACAK”

Bill Gates’e göre koronavirüsle mücadelede zengin ülkelerin aşı stoku yapması olumsuz bir rol oynuyor. Amerikalı milyarder, yakın zamanda söz konusu ülkelerin aşı stoku yapmaktan vazgeçeceği ve böylece dünya genelinde mücadelenin hız kazanacağı görüşünde.

Bill Gates, yaptığı uyarılar nedeniyle koronavirüs salgınını önceden tahmin ettiği için komplo teorilerinin merkezine yerleşmişti. Aynı zamanda Gates Vakfı’nın da kurucusu olan Bill Gates, koronavirüsle mücadele için milyonlarca dolar yardımda bulunmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir