Beyniniz İçin Odaklanmayı ve Hafızayı Artıracak Bu Besinleri Kesinlikle Tüketin!

Bunu size neden söylüyoruz? Zira birtakım besinler bilişsel yeteneği etkiler! Yeni bilgileri anlamak ve işlemek, eldeki vazifeye odaklanmak ve ne vakit doyduğumuzu anlamak üzere. Bu, bilhassa çalışmaya çalışırken çok kıymetlidir, yeni bilgileri akılda tutmak ve odaklanmak, bu imtihanı geçmenize yardımcı olacaktır. Odağınızı ve hafızanızı artıracak 7 beyin besininin listesine göz atın.

CEVİZ

Günde yalnızca birkaç ceviz yiyerek bilişsel sıhhatinizi güzelleştirebilirsiniz. Ceviz, zihinsel uyanıklığı düzgünleştirmeye yardımcı olan yüksek seviyede antioksidanlar, vitaminler ve mineraller içerir. E vitamini Alzheimer’ı önlemeye yardımcı olur.

HİNDİSTANCEVİZİ YAĞI

Hindistan cevizi yağı hakikaten çok taraflıdır, 77’den fazla kullanım ve küre sahiptir, gerçek bir güç besinidir. Bilhassa beyniniz kelam konusu olduğunda, yararlarla dolu bir eserdir. Yaşlandıkça hafıza kaybının önüne geçmek için kullanmayı unutmayın.

AVOKADO

Bu meyve, sözün tam manasıyla tüketebileceğiniz en sağlıklılardan biridir, yüksek yağ içeriği nedeniyle berbat bir üne sahip olabilir, fakat avokadoların tekli doymamış yağlarla dolu olduğunu hatırlamak değerlidir. Ve birden fazla insan için, ders çalışırken ortaya çıkan gerilim yalnızca cildin çatlamasına neden olurken, avokado tüketmek cildinizi parlak ve yumuşak meblağ. Ayrıyeten avokadoda hem K vitamini hem de folat bulunur, bu da bilişsel fonksiyonu, bilhassa hafızayı ve konsantrasyonu düzgünleştirmeye yardımcı olur.

BİTTER ÇİKOLATA

Bitter çikolata üstün sağlıklı olarak bilinir. Antioksidan ve antienflamatuar özelliklere sahip flavonollerle ağzına kadar doludur. Bu ayrıyeten kan basıncını düşürmeye ve hem beyne hem de kalbe giden kan akışını düzgünleştirmeye yardımcı olabilir. çikolata, sıhhate daha fazla yarar sağlar. Bu yüzden, en az yüzde 70 kakao içeren, en az seviyede işlenmiş bitter çikolata satın aldığınızdan emin olun.

YABAN MERSİNİ

Yaban mersininin sıhhate pek çok yararı vardır ve tadı güzeldir! Yaban mersini yüksek seviyede gallik asit içerir, yani beynimizi dejenerasyon ve gerilimden korumak için güçlü bir meyvedir. Gece geç saatlerde bir çalışma seansı yaptığınızda, bunları atıştırmalık olarak yanınızda bulundurduğunuzdan emin olun.

SIZMA ZEYTİNYAĞI

Gerçek sızma zeytinyağının sahiden mükemmel bir beyin besini olduğunu biliyor muydunuz? Yağda güçlü antioksidanlar, polifenoller olduğu gerçeğine geliyor. Bu, yalnızca öğrenmeyi ve hafızayı geliştirmekle kalmayıp birebir vakitte beyin için toksik olan ve Alzheimer’ı indükleyen proteinler olan ADDL’lere karşı savaşmaya yardımcı olan diyetinizdeki EVOO’yu içerir. Bunu mümkün olan en kısa müddette diyetinize ekleyin, lakin pişirmeniz önerilmez, tüm yararlarından en düzgün biçimde yararlanmak için bunu sırf soğukta yahut oda sıcaklığında tutun.

BROKOLİ

Brokoli, en düzgün beyin besinlerinden biridir. Bol ölçüde K vitamini ve kolin içerir, bu da hafızanızı keskin tutmanıza yardımcı olacağı manasına gelir. Yaklaşan imtihanları geçmek istiyorsanız, bu besinleri kesinlikle tüketmeyi unutmayın.