Bedia Ener’den Seda Demir’in psikolojisini altüst eden sözler!

TV8’de ekrana gelen “Müge ve Gülşen’le 2. Sayfa” programına konuk olan oyuncu Seda Demir, “Yaprak Dökümü” dizisinde annesi ‘Neyyir’i canlandıran usta tiyatro ve seslendirme sanatçısı Bedia Ener ile ilgili anlattıkları izleyenlerin yüreklerini burktu.

Demir, söz ‘Yaprak Dökümü’nden açılınca şu ifadeleri kullandı:

“Her şey bana çok ters geliyordu. Öğrenci bir kızdım. İş ortamındaki diyaloglar şaşırtmıştı. Her şey çok garipti. Herkes bana çok garip geliyordu. 22 yaşında hiç bir iş tecrübesi olmayan bir kızın aklındakileri söylüyorum. Şu yaşımda bu kadar garipsemeyebilirdim. Ama küçücük bir kızdım.

Sette herhangi bir desteğin olmaması şaşırtmıştı. 

Sette tek desteğim Mesude Erarslan’dı. Mesude Hanım, ‘Seda benim kızım’ dedikten sonra sette kabul gördüm, destek gördüm. Ufak bir destek bile çok önemliydi. Yusuf Atala, Neslihan Atagül, Bennu Yıldırımlar ve Güler Ökten gibi isimlerin tek bir cümleleri bana umut verip ilerlememe yardımcı oluyordu.

Bedia Ener tek başımıza olduğumuzda bir gün bana ‘Sesin çok kötü. Sen asla kendi sesinle bir dizide oynayamazsın’ dedi. Yolun başındaki bir insan için bir cümle bir hayatı etkileyebilir.

O yaşımda bu laf çok ağır geldi, kulaklarımda uğuldadı. O kadar kötü hissettim ki 7-8 sene sesimden utandım. Survivor’a katıldıktan sonra bunu yendim.” şeklinde konuştu.

“Müge ve Gülşen’le 2. Sayfa” ya geçtiğimiz ay konuk olan Bedia Ener, dizide kızını canlandıran Seda Demir’le ilgili şu ifadeleri kullanmıştı: “Seda Demir’e Yaprak Dökümü’nden sonra bir şans daha verildi. Piyasa insanları çok çabuk öğütüyor. Biz bu diziyi dublajlı çekiyorduk. Ama hepimiz oyuncu olduğumuz için kendimizi seslendiriyorduk. Seda oyuncu değildi. Bambaşka bir iş yapıyordu. Oyuncu olmadığı için diksiyonu ve konuşması yeterli değildi. Bir seslendirmeci arkadaş onu konuşuyordu. O ses onu yaşatıyordu. Ses müthiş önemlidir. Hafızada yer ediyor”

Bedia Ener’in kendisi hakkındaki bu yorumları hatırlatılınca Seda Demir, “Bedia Ener’in sözleri beni çok kırdı. Orada sesini kullanmayan sadece ben değildim. Tolga Karel’de, Fahriye Evcen’de kendi sesini kullanmıyordu. Bu kırgınlığımı Bedia Ener’e yazdım, cevap vermedi. Sadece ses midir? Duruş, mimikler bunlara ne diyeceğiz?” ifadelerini kullandı.