Avukat Servet Bakırtaş ve müvekkili Öznur Tufan’ı öldüren Abdullah Türkoğlu tutuklandı

İstanbul’un Bakırköy ilçesinde avukat Servet Bakırtaş ve müvekkili Öznur Tufan’ı tabancayla vurarak öldüren Abdullah Türkoğlu, Bakırtaş’a karşı “Kişiyi yerine getirdiği kamu misyonu nedeniyle tasarlayarak öldürme”, Tufan’a karşı da “Tasarlayarak öldürme” kabahatinden tutuklandı.

DHA’nın haberine nazaran, hakkında 2014 yılında açılan 930 bin liralık tazminat davasını geri çekmedikleri gerekçesiyle avukat Servet Bakırtaş ve davayı açan Öznur Tufan’ı öldürdükten sonra kaçmaya çalışırken yakalanan Abdullah Türkoğlu, emniyetteki süreçlerinin akabinde Bakırköy Adliyesi’ne sevk edildi.

Şüpheli Türkoğlu, cumhuriyet savcılığında poliste verdiği ifadeyi tekrar etti. Türkoğlu, sözü alındıktan sonra maktul Bakırtaş’a karşı “Kişiyi yerine getirdiği kamu misyonu nedeniyle tasarlayarak öldürme” maktul Tufan’a karşı da “Tasarlayarak öldürme” hatasından tutuklanma talebiyle hakimlik sevk edildi.

Bakırköy Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, savcılığın talebini kabul ederek şüphelinin tutuklanmasına karar verdi. (HABER MERKEZİ)