AK Parti Meclis Üyesi Muhammet Kaynar İBB’ye sordu: 234 kiralık araç kime tahsis edildi?

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, seçim sonrasında “ihtiyaç fazlası” olduğu gerekçesiyle hizmet araçlarını evvel Yenikapı Meydanı’nda standa çıkarmış, akabinde da iade etme kararı almıştı.

Ancak geçen yıl ortaya çıkan imgelerde, İBB’ye ilişkin Başakşehir’de bulunan bir parkta onlarca sıfır arabanın bulunması yansılara neden olmuştu. Öte yandan belediyenin araçlarını standa çıkaran ve daha sonra iade etme kararı alan İmamoğlu’nun günler sonra onlarca yeni araç almak için ihale açtığı öğrenilmişti. Alınacak taşıtlarda aranan sıfır kilometre, ahşap iç dekor, deri döşeme, panoramik cam tavan, dokunmatik ekranlı multimedya sistemi navigasyon üzere özellikler büyük reaksiyon çekmişti. İsrafla çaba ettiğini savunan CHP’li İBB’nin bu araçları ne yapacağı merak konusu olmuştu.

2021 YILINDA 2 BİN 656 ADET ARAÇ KİRALANDI

İBB AK Parti Meclis Üyesi/Hukuk Kurulu Lideri Muhammet Kaynar, Meclis kürsüsünde yaptığı konuşmada İBB’nin kiraladığı araçlara değindi. CHP’li İBB’nin 2021 yılında 2.656 adet araç kiraladığını paylaşan Kaynar, bu araçların İSKİ, İETT ve şirketlerde kullanılmadığına vurgu yaptı.

Konuya ait toplumsal medya hesabından da bir paylaşım yapan Kaynar şu tabirleri kullandı:

“Kiralanan binek araçların 234’ünün kime tahsis edildiği muhakkak değil. Bu araçlar kime hizmet ediyor?

Özel Kaleme 89 adet binek araç tahsis edilmiş.

Bu araçlar kime hizmet ediyor?”

Öte yandan İBB’ye bağlı İSBAK’a ilişkin olduğu belirlenen bir araç, geçtiğimiz günlerde bir piknik alanında görüntülenmiş ve vatandaşların reaksiyonuna neden olmuştu.