Adıyaman’da Kılıçdaroğlu’na saldırı

CHP lideri ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, depremde hayatını kaybedenleri anmak için Adıyaman Belediye Mezarlığı’nı ziyaret etti.

Medyascope muhabiri Ayşegül Karagöz’ün aktardığına göre Fatiha okunurken bir vatandaş “Bu Fatiha okumayı bilmiyor ki, buna neden Fatiha okutturuyorsun” diyerek provokasyonda bulundu.

İmama “Sen buna neden Fatiha okutturuyorsun” diyen vatandaşa, mezarlıkta bulunan diğer vatandaşlar ve partililer tepki gösterdi. Provokatöre “Terbiyesizlik yapma” denildi, yerine geçmesi sağlandı.

SECCADE TARTIŞMASI AKILLARA GELDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Canan Kaftancıoğlu, 31 Mart’ta katıldıkları bir iftar programının ardından partililer ve vatandaşla fotoğraf çektirdi. Çekilen fotoğraflardan birinde Kılıçdaroğlu’nun yerdeki seccadenin üstünde durduğu görüldü.

Söz konusu fotoğraf, sosyal medyada çokça paylaşıldı. Fotoğrafı kendi hesabından paylaşan AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, “Ayakkabınız ile bastığınız yer, Müslümanların secde ederken kullandığı seccadedir” ifadelerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu da sosyal medya hesabından konuya ilişkin açıklama yaptı: “Üzgünüm, seccadeyi göremediğim için çok üzgünüm. Dünyada kimseyi incitmek istemem, hele milletimi asla. Buradan istismarcılık yapanları ve kullandıkları propaganda aparatlarını da milletimizin vicdanına bırakıyorum.”

Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra yaptığı bir konuşmada ise “Samimi olarak üzgünüm” dedi.

AKP kanadı, seccade tartışmasını tam iki hafta boyunca sürdürdü.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir